Одложување на испит кај проф.д-р Васко Стамевски – Факултет за Правни науки – одд Битола

Се известуваат студентите од Факултет за Правни науки дека испитите кај проф. д-р Васко Стамевски закажани за 01.02.2019 (петок) ќе се одржат на 08.02.2019(петок).

Измена на термин за Производствен менаџмент – Факултет за економија – одд. Свети Николе

Се известуваат студентите на Факултетот за економија, насока Менаџмент на организација од одделението во Свети Николе, дека испитот по предметот „Производствен менаџмент“ кај проф. д-р Дејан Крстевски ќе се одржи во четврток, 31 јануари 2019 година од 09:00 часот.

Измена на термин за предмет Неврофизиологија – Факултет за психологија – одд. Свети Николе

Се известуваат студентите на Факултетот за психологија од одделението во Свети Николе дека испитот по предметот „Неврофизиологија“ ќе се одржи во понеделник, 04 февруари 2019 година од 10:00 часот.