Известување за промена на термин за испит за предметот ДЕЛОВНА ЕТИКА – Факултет за економија и ОП

Почитувани студенти, Ве известуваме дека испитот за предметот ДЕЛОВНА ЕТИКА ќе се одржи на 01.02.2021 година од 14:00 часот кај проф. Даниела Тошева. Линкот за испитот можете да го добиете од Вашиот ментор.

Известување за промена на термин за прв циклус студии – Факултет за информатика

Се известуваат студентите запишани на прв циклус студии на Факултетот за информатика во Свети Николе и Битола дека испитите кај проф. Жанета Сервини ќе се одржат на 02.02.2021 од 12:00 часот. Линкот за испитот можете да го добиете од Вашиот ментор.

Известување за промена на термин за втор циклус студии – Факултет за информатика

Се известуваат студентите запишани на втор циклус студии на Факултетот за информатика во Свети Николе и Битола дека испитот по предметот МОБИЛНИ ТЕХНОЛОГИИ И ПРОГРАМИРАЊЕ ќе се одржи на 04.02.2021 од 17:00 часот кај проф. Хаџиб Салкиќ. Линкот за испитот можете да го добиете од […]

Известување за термин за испит на втор циклус студии – Факултет за психологија – Битола

Се известуваат студентите запишани на втор циклус студии на Факултетот за психологија во Битола дека испитот „Основи на психотерапија“ ќе се полага на 02.02.2021 година од 12:00 часот кај проф. Анита Ристевска. Линкот за испитот можете да го добиете од Вашиот ментор.