Промена на термин за испит кај проф. Горанчо Јакимов – Битола

Се известуваат сите студенти на кампус Битола, запишани на факултетот за Правни науки дека терминот за полагање на предметот „Историја на право“ е преместен за 27.01.2022 (четврток) од 17:00 часот. Линкот за испитот останува ист.

Промена на термин за испит кај проф. Ана Чучкова – Битола – додипломски

Се известуваат сите студенти на кампус Битола, на прв циклус студии кои полагаат испити кај проф. Ана Чучкова дека терминот е променет за 31.01.2022 (понеделник) од 17:00 часот. Линковите за испитите остануваат исти.

Известување за полагање испити по предметите „Основи на менаџмент“ и „Менаџмент на професионален ризик“ – Битола

Се известуваат сите студенти на капмус Битола дека испитот по предметот „Основи на менаџмент“ ќе се полага кај проф. Менде Солунчевски на 05.02.2022 (сабота) од 12:00 часот. Студентите запишани на факултетот за Безбедност при работа на кампус Битола, испитот по предметот „Менаџмент на професионален ризик“ […]