Известување за промена во термин за испит – проф. Мирослав Пендароски – кампус Битола

Се известуваат сите студенти на Факултетот за психологија, кампус Битола дека закажаните испити кај проф. Мирослав Пендароски за ден 05.07.2022г. – втората декада од јунската испитна сесија во терминот 09:00ч. се презакажуваат сите за во терминот 13:00ч.

Известување за промена во термин – проф. Орце Симов

Се известуваат сите студенти на Факултетот за информатика дека испитите кај проф. Орце Симов закажани за ден 04.07.2022 – втора декада, се презакажуваат за ден 05.07.2022 – втора декада со почеток од 09:00ч.

Соопштение за одбрана на магистерски труд

Факултетот за правни науки СООПШТЕНИЕ Јавната одбрана на магистерскиот труд од кандидатот Сашка Димоска  со наслов: „Улогата на буџетот на Република Северна Македонија во развивањето на политики за вработување на младите“ ќе се одржи на ден  06.07.2022 во 11:00 часот во просториите на Меѓународниот Славјански […]