Известување за закажани консултации – проф. Љупчо Вчков

Се известуваат сите студенти на Факултетот за економија и ОП – втор циклус студии, кампус Свети Николе дека консултациите по предметот Организациски менаџмент ќе се одржат на 03.12.2022г. со почеток од 11:30ч.

Известување за дополнителен термин за испит – проф. Васко Стамевски

Се известуваат сите студенти на Факултетот за правни науки – кампус Свети Николе дека дополнителниот термин за испит кај проф. Васко Стамевски за сите оние студенти кои го имаат пропуштено првиот термин се закажува за 29.11.2022г. со почеток во 12:00ч.

Соопштение за одбрана на магистерски труд

Факултетот за психологија СООПШТЕНИЕ   Јавната одбрана на магистерскиот труд од кандидатот  Алма Ризани со наслов: “Поврзаноста на темпераментот со академските постигања на децата“, Одбраната на магистерскиот труд и јавната презентација се закажува за ден 26.11.2022 година со почеток во 12:00 часот на Меѓународниот Славјански […]