Пријавување за СЕПТЕМВРИСКА испитна сесија

Ве известуваме дека септемвриската испитната сесија ќе се одржи од 14-ти септември 2020 година до 26-ти септември 2020 година и ќе биде спроведена онлајн. Резултатите од испитната сесија во август се објавуваат заклучно со 5 септември.

Пријавувањето на испитите ќе се врши онлајн.

Пријавување на испитите

Пријавувањето и полагањето на испитите во септември ќе се одвива електронски. Пријавувањето на испитите ќе трае од 5-ти до 10-ти септемвриПолагањата започнуваат од 14-ти септември. Во оваа сесија е дозволено е полагање на испити од парен и непарен семестар.

• Распоредот за испитната сесија е објавен на Е-учење.
  • Испити полагаат сите студенти кои ги исполнуваат условите.
  • Пријавувањето за септемвриската сесија ќе се врши исклучиво електронски.
  • За да проверите дали ги исполнувате условите Ве молиме пополнете ја формата подолу. По пополнување на формата за еден до два работни денови ќе добиете одговор на Вашата електронска адреса дали ги исполнувате условите. Доколку ги исполнувате, ќе добиете упатство за пријавување на испитите електронски, и линк каде ќе можете да ја пополните вашата пријава.

Апликација за пријавување испит

Пријавувањето на испитите е завршено.